ILVE UP60FQMPBG Professional Plus II 60 inch Dual Fuel Range (9 Sealed Burners + Griddle, Natural Gas, Solid Door, Blue Grey)
SKU: UP60FQMPBG
Category:
Availability: In Stock
Blue GreyGlossy BlackGraphite MatteRALWhite
Natural GasLiquid Propane
9 Sealed Burners + Griddle7 Sealed Burners + Griddle + French Top
Solid DoorTriple Glass Door
Professional Plus
The irresistible appeal of technology and performance.
Available gas cooktops(hobs) range from 30 inch up to 60 inches with up to 8 burners and can be integrated with French top (coup de feu) and griddle. Induction cooktops(hobs) are flush-mounted, from 36 inch up to 48 inches: the latter version is equipped with no less than 6 cooking zones and the bridge function.